Złoto po 3,2 tys dol za uncję? Prognozy analityków czołowego australijskiego banku. zachodniopomorskie nieruchomości, oferty nieruchomości, Goleniów,

Wysoka zmienność wpływa na rynki finansowe od samego początku 2022 r. Podczas gdy wzrost cen złota był dość stały i teraz trend wzrostowy trwa. Inflacja to kluczowy czynnik, wpływający na wartość metalu szlachetnego w najbliższej przyszłości. W USA wskaźnik ten znajduje się na najwyższym poziomie od ostatnich 40 lat.

Rynek oczekuje agresywnego zagrania ze strony Fed i podwyżki o nawet 75 pb. – Handlujący złotem będą oceniać, czy amerykański bank… Wczorajsza sesja na światowych rynkach finansowych była podporządkowana wyczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej w kwestii poziomu stóp procentowych w USA. I rzeczywiście, po decyzji Fed zmienność na rynkach amerykańskiego dolara oraz złota istotnie wzrosła – nawet mimo faktu, że decyzja ta absolutnie nie zaskoczyła.

W czasie spadającej inflacji, podwyżki stóp ceny złota w trendzie boczno-spadkowym mogą pozostać na długo. Długoterminowo stopa zwrotu z złota jest poniżej http://dowjonesrisk.com/ inflacji. Tydzień rozpoczął się na rynku złota od przewagi strony podażowej. Ceny kontraktów na ten kruszec spadły znów poniżej poziomu 1800 USD za uncję.

Bessa w gamingu CI Games niestraszna. Kurs akcji producenta gier powyżej poziomu kupna w…

Coraz więcej gospodarek pogrąża się w recesji, a do tego dochodzą sezonowe obawy o bezpieczeństwo energetyczne. Umacniający się dolar amerykański w dalszym ciągu wywiera presję na cenę metali szlachetnych. Słabość światowej gospodarki Indeks PMI, koniec wydania czerwca i pce czyli wskaźnik odzwierciedlający aktywność menedżerów zakupowych, wskazuje na recesję zarówno w USA, jak i w strefie euro. W szczególności zmartwieniem dla Polski jest recesja w Niemczech, która nie przejdzie bez echa w naszej gospodarce.

Dlaczego cena złota spadła?

Cena złota spada z powodu umocnienia dolara, informuje Bloomberg. Dolar umacnia się bo jest „bezpieczną przystanią” w sytuacji przeceny innych aktywów z powodu rosnących obaw recesji, a także w związku z oczekiwanym dalszym agresywnym podwyższaniem stóp przez Fed.

Jego ceny wzrosły do ​​najwyższego poziomu 2070 dolarów za uncję 8 marca. Cena złota osuwa się w czwartek, ponieważ komentarze przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazywały na dalsze podwyżki stóp procentowych, pomimo spadku wskaźnika inflacji CPI w… W perspektywie średnioterminowej srebro powinno skorzystać na popycie związanym z transformacją energetyczną, zwłaszcza w przypadku wykorzystania w energetyce słonecznej. Jednak biorąc pod uwagę szersze zagrożenia dla globalnego wzrostu gospodarczego w kontekście rosnących stóp procentowych, perspektywy krótkoterminowe mogą być bardziej wymagające.

Cena złota mocno w dół po danych z rynku pracy w USA

Na rynku ropy naftowej nadal dominują doniesienia polityczne. Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od dotarcia na nowe, ponad siedmioletnie szczyty cenowe. Niemniej, w późniejszych dniach cena ropy oddała sporą część zwyżek. W rezultacie, notowania ropy naftowej mogą zakończyć cały bieżący tydzień na minusie – gdyby tak się stało, to byłby to pie .. W ostatnich dniach złoto osiągnęło 1900 USD za uncję, a aktualnie jego kurs waha się w tych okolicach. Podano odczyty inflacji CPI za styczeń, przebiła ona poziom 9%.

prognoza dla złota

Zarobek 50 największych banków inwestycyjnych z handlu metalami szlachetnymi podwoi się i wyniesie $2,5 miliarda. Jeśli spojrzeć na to zagadnienie z perspektywy minionych lat, słaby dolar oznaczał zwykle wysoką cenę złota, a silny dolar wpływał na obniżenie się ceny tego kruszcu. W perspektywie krótkoterminowej trudno wyciągnąć jednak jakieś konkretne wnioski na temat wzajemnych zależności, ze względu na różną dynamikę i różny stopień płynności tych rynków. Tymczasem na wykresie cen złota widać pewne sygnały mogące świadczyć o tym, że trwająca od półtora roku konsolidacja dobiega końca. Ceny złota znalazły się w okolicach dolnego ograniczenia kanału, który opisuje obserwowaną od sześciu lat tendencję wzrostową na rynku kruszcu. Fed zmniejsza skalę skupu aktywów i zapowiedział podwyżki stóp procentowych, co jeszcze do niedawna inwestorzy uważali za bardzo odległą perspektywę.

FIV: Raport okresowy za II kwartał 2022 roku (2022-08-12 07:

Rosja wstrzymała uzupełnianie rezerw, a Chiny nie poinformowały o ich zwiększeniu we wrześniu 2019 r. Nawet Warren Buffett zmienił swoje zdanie na temat złota. Wcześniej uważał on metale szlachetne za nieprzydatne aktywa. W tym roku jego Berkshire Hathaway Inc. nabyła 20,9 mln akcji jednej z największych spółek na świecie, wydobywających złoto – Barrick Gold Corp. Główną przyczyną nadchodzącej recesji będzie podwyżka stóp w USA. Analitycy Incrementum przypominają, że w historii Fed ledwie 3 spośród 20 cyklów podwyżek stóp nie skończyły się recesją.

prognoza dla złota

Dłuższy okres inflacji, którego można spodziewać się w wyniku monetarnych zmian klimatycznych, może dodatkowo zapewnić silny impuls dla cen srebra. Ponieważ wartość złota wyrażana jest w dolarach amerykańskich, analizy złota w głównej mierze uwzględniają silną zależność cen tego kruszcu od USD. Spadek wartości USD oznacza zazwyczaj wzrost ceny złota, natomiast wzrost kursu dolara wiąże się ze spadkiem wartości złota.

Przy czym, fani złota nie powinni sobie robić wielkich nadziei na rychły powrót do standardu złota, bo do tego – o ile to w ogóle możliwe – jeszcze bardzo wiele brakuje, uważają analitycy Incrementum. “W siedmiu ostatnich cyklach średni zwrot z 150 sesji od pierwszej podwyżki na rynku złota wynosił ponad 10 proc.” – oblicza Michał Stajniak. Mimo że dzisiejsze ceny złota są stosunkowo wysokie w porównaniu do historycznych, prognozy ekspertów sugerują, że w najbliższych latach nadal będą rosły.

Notowania złota znów w okolicach 1800 USD za uncję

Rdr, w lipcu tempo drożyzny hamowało o kolejne 3 pp. do 29 proc. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili czy już pięciopunktowy spadek tempa wzrostu cen uzasadnia bitmex opinie nadzieję na trwałe wyhamowanie zawrotnej galopady stawek przedmiotowej grupy towarów. Złoto zazwyczaj dobrze sobie radzi, gdy świat jest w tarapatach.

Sytuacja na rynku pracy w USA jest szczególnie ważna w obecnej sytuacji –… Inflacja w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku osiągnęła najwyższe poziomy od ponad 40 lat. Zerwane łańcuchy dostaw, silny popyt wśród konsumentów, oraz rosnące ceny paliw, znacznie się do tego przyczyniły. Sytuacja ta doprowadziła FED do konieczności zacieśniania polityki pieniężnej i bardzo szybkiego tempa podwyżek stóp procentowych. Inflacja na świecie w wielu miejscach osiąga rekordowe poziomy, jednak notowania złota od roku trwają w konsolidacji, choć wydawać by się mogło, że to właśnie teraz powinny one notować największe wzrosty.

Rynek finansowy – Polska i świat. Amerykański dolar kontynuuje podkreślanie swojej wszechobecnej dominacji na świecie

Zgodnie z oczekiwaniami Rezerwa Federalna zakomunikowała plan zakończenia programu QE z początkiem marca. Bez zmian pozostał za to przedział stopy funduszy federalnych, który od marca 2020 roku jest utrzymywany na poziomie 0-0,25%. Istotną zmianą w komunikacie, która szczególnie przekłuła uwagę ucz .. Ostatnie dni na rynkach to prawdziwa huśtawka nastrojów powodowana wojną informacyjną pomiędzy Rosją a USA.

W naszej części Europy popyt na złoto był większy o ponad 12% w stosunku do II kwartału 2021r. Coraz większy popyt na złoto Światowa Rada Złota udostępniła informacje na temat popytu i cen kruszcu na rynkach światowych w II kwartale 2022 roku. Według opublikowanych przez organizację danych, globalny… Wchwili pisania tego artykułu pozytywnie oceniamy wzrost ceny złota w najbliższej przyszłości i nie oczekujemy spadku cen metalu szlachetnego. Popyt i podaż to najbardziej skomplikowane czynniki przy ocenianiu wpływu na wartość metalu szlachetnego.

Wiadomość ta pojawiła się ze strony spółki Transnieft, która poinfo .. Niektórzy ekonomiści kreślą jednak lepsze scenariusze. – Dobrą wiadomością dla złota jest to, że wiele zacieśnień monetarnych jest już wycenionych, co jest głównym argumentem przeciwko niedźwiedziom. Zwiększone ryzyko recesji sprawi, że inwestorzy będą poszukiwać bezpiecznych przystani.

Bo jeśli weźmiemy sobie roczną perspektywę, no to w skali ostatniego roku na złocie w dolarach mamy okolice… płasko. Powiedzmy tak jak rok temu też byliśmy na poziomach około 1800 dolarów, podczas gdy w ujęciu złotówkowym inwestorzy są na plus 20%. Więc tutaj te rozbieżności są bardzo duże i one będą duże z tego względu, że w gospodarkach różnie ta inflacja się układa, różnie są zależne od chociażby sytuacji surowcowej.

Obecnie rynki pozostają ostrożne w obliczu napięć na linii USA-Chiny i włoskiego dramatu politycznego. Ponadto, inwestorzy ponownie oceniają ryzyko dłuższej walki głównych światowych banków centralnych o okiełznanie inflacji. Zielony dolar może odzyskać trakcję wzrostową wśród niespokojnych… Inflacja wpływa na wartość XAU, ale nie tak mocno, jak można byłoby przypuszczać. Większość początkujących inwestujących w złoto zakłada, że jeśli w USA wzrośnie inflacja, cena metalu szlachetnego również powinna się podnieść, za uncję trzeba będzie płacić więcej inflacyjnych dolarów. Jednak w perspektywie długoterminowej nie ma silnej korelacji między inflacją a cenami złota.

Các tin bài liên quan
Bài viết đọc nhiều nhất
Bài viết đọc mới nhất
Bài viết đọc mới nhất